کد خبر: 000001871
تاریخ انتشار: 1400-04-28

گزارشی از وضعیت بلاتکلیف درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن،

30 هزار از بیمه شدگان تامین اجتماعی در بردسکن سرگردانند

30 هزار از بیمه شدگان تامین اجتماعی در بردسکن سرگردانند

18 ماه از کلنگ‌زنی درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن می‌گذرد و تنها دستاورد مسئولین رفع معارض از زمین است، اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی ساخت درمانگاه برگشت خورده است و ۳۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی برای استفاده از حقی که هرماه پولش را می‌پردازند سرگردان شهرستان‌های مجاور می‌شوند.سین: این شهرستان با وجود ۳۰ هزار بیمه شده سال ها است از نبود  درمانگاه تامین اجتماعی محروم است و این افراد در صورت بیماری اگر بخواهند از مزایای درمانی که در قبال پرداخت حق بیمه برایشان به صورت یک حق درآمده، بهره‌مند شوند باید به شهرستان‌های اطراف بروند؛ رنجی که قوز بالا قوز رنج بیماری است‌.

این ضرورت انکارنشدنی باعث شد دی ماه سال ۹۸، مسئولین هم به فکر بیفتند و کلنگ احداث را در زمینی که از قبل در بلوار امام علی(ع) برای این کار در نظر گرفته بودند، بر زمین بزنند، اما خیلی زود زمین مذکور معارض پیدا کرد و حالا  پس از ۱۸ ماه، تنها دستاورد این پروژه رفع معارض است.

رئیس شعبه تامین اجتماعی بردسکن  با بیان اینکه این شهرستان  بیش از ۳۰ هزار بیمه شده اصلی و تبعی دارد، می‌گوید: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های دستگاه قضا پروژه زمین درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن تعیین تکلیف شد و طرف پرونده محکوم شد.

رضا خطایی احداث درمانگاه تامین اجتماعی را در شهرستان ضروری دانسته و ادامه می‌دهد: متاسفانه اکثر بیمه شدگان که نیاز درمانی دارند به شهرستان‌های هم‌جوار مراجعه می‌کنند که با پیگیری‌های انجام شده و موافقت مدیر درمان تامین اجتماعی استان عملیات اجرایی این پروژه در آینده نه چندان دور آغاز می‌شود.

موضوع را از فرماندار بردسکن هم پیگیری می‌کنم

مجتبی شاکری عنوان می‌کند: درپی داشتن معارض زمین درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن موضوع توسط رئیس دادگستری و دادستان شهرستان پیگیری و با اقدامات انجام شده زمین درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن رفع معارض شد.

فرماندار بردسکن ادامه می‌دهد: دراین رابطه مکاتباتی با مدیر درمانگاه تامین اجتماعی استان انجام شد که با توجه به اینکه این زمین پس از ۱۸ ماع از کلنگ‌زنی با پیگیری دستگاه قضا رفع معارض شده است نسبت به تخصیص اعتبار برای عملیات اجرایی این پروژه اقدام تا یکی از مطالبات برحق مردم شهرستان که داشتن درمانگاه تامین اجتماعی است تحقق پیدا کند.

وی ضمن ابراز تاسف از طولانی شدن این فرایند، می‌گوید: مکاتبات زیادی را دراین راستا در مدت مذکور با مشهد و تهران داشتیم امیدواریم در سال آینده با اختصاص اعتبار شاهد شروع بکار این پروژه در شهرستان باشیم.

اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی ساخت درمانگاه برگشت خورد

دراین رابطه خبرنگار ما با  مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی تماس تلفنی برقرار کرده و نظر وی را در رابطه با وضعیت این پروژه جویا می‌شود.

حمید داستانی در مورد تعیین تکلیف پرونده زمین درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن می‌گوید: متاسفانه به خاطر طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده معارض، پروژه احداث درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن از اعتبارات سال جاری محروم شد و با توجه به اینکه اعتبارات امسال ابلاغ و در کمیته برنامه ریزی شهرستان ردیفی نداشت پس از بررسی در دایره حقوقی سازمان و تایید نهایی این طرح در اعتبارات سال آینده دارای ردیف اعتباری خواهد شد.

وی با اعلام اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال  اعتبار قبلی بخاطر طولانی شدن وضعیت زمین برگشت خورده است، اظهار می‌کند: با توجه به وضعیت تورم اعتبار مورد نیاز آن را نمی‌توان برآورد کرد که در زمان خودش اعتبارسنجی خواهد شد ولی انچه می گ‌شود بیان کرد، حتما ۲ برابر هزینه‌ها خواهد شد.

حالا، یعنی ۱۸ ماه بعد از کلنگ زنی درمانگاهی که نور امیدی در دل بیمه‌شدگان بود، تنها دستاورد مسئولین رفع معارض از زمین است و اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی ساخت درمانگاه برگشت خورده است؛  باید منتظر بود تا ببینیم در سال ۱۴۰۱ اعتباری که شاید با وضع تورم موجود نیاز باشد بیشتر شود، دوباره به این پروژه اختصاص خواهد یافت یا خیر؟

 

قدس آنلاین خراسان رضوی
نظر شما