کد خبر: 000001827
تاریخ انتشار: 1400-04-22

مدیر بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی خبرداد

پشتیبانی از تولید با گازرسانی به واحدهای صنعتی در خراسان رضوی

پشتیبانی از تولید با گازرسانی به واحدهای صنعتی در خراسان رضوی

مدیر بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی گفت: این استان رتبه اول گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور را دارد و سیاست ما گازرسانی در حداقل زمان ممکن به متقاضیان صنعتی است.سین: مدیر بهره برداری شرکت گاز استان با بیان این مطلب که خراسان رضوی رتبه اول گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور را دارد گفت: سیاست ما گازرسانی در حداقل زمان ممکن به متقاضیان صنعتی است.

فرشید دشتی درباره نحوه گازرسانی به واحدهای تولیدی صنعتی اظهار کرد: فعالان حوزه صنعت برای برخورداری از گاز طبیعی می توانند با مراجعه به اداره گاز منطقه ای که واحد صنعتی آنها در آن قرار دارد ثبت نام اولیه را انجام داده و نسبت به تکمیل فرآیند اشتراک پذیری اقدام کنند. در صورت تکمیل بودن مدارک، طی ۲۱ روز کاری ابلاغیه مربوطه صادر می شود.

وی افزود: در مورد مراحل اجرایی هم با توجه به متغیر بودن نقشه طرح ، میزان و مشخصات شبکه مورد نیاز،  زمان اجرا متفاوت است‌.

دشتی با بیان اینکه سیاست شرکت گاز، گازرسانی ایمن در حداقل زمان ممکن به متقاضیان صنعتی است افزود: در حال حاضر بیشاز 15000 مشترک صنعتی در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز متصل هستند. در سال ۱۳۹۹، تعداد 826 واحد تولیدی صنعتی در این استان گازدار شد که این برنامه علاوه بر جایگزینی ۱۳۳ هزار مترمکعب سوخت مایع، خراسان رضوی را در رتبه اول گازرسانی به واحدهای تولیدی صنعتی کشور قرار داد.

این مقام مسئول یادآور شد: بر اساس گزارش شرکت ملی گاز ایران تا پایان سال ۱۳۹۹، تعداد ۱۱۶۸ واحد تولیدی و صنعتی در خراسان رضوی از محل اعتبارات ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و مستند به مصوبه شورای اقتصاد گازرسانی شدند که باعث صرفه جویی ۶۶ میلیون و ۸۶۱ هزار لیتر سوخت مایع شده است.

دشتی اضافه کرد: شرکت گاز خراسان رضوی در سال جاری با هدف تسهیل در گازرسانی به متقاضیان صنعتی، میز خدمت اختصاصی را در ساختمان ستاد بهره برداری گاز خراسان رضوی واقع در خیابان  "مهندس" مشهد راه اندازی کرده است. متقاضیان می توانند علاوه بر مراجعه حضوری ، همچنین از طریق شماره تلفن ۳۷۰۷۳۲۱۲ نسبت به پیگیری درخواست های خود اقدام کنند.
نظر شما