کد خبر: 000002457
تاریخ انتشار: 1400-06-22

نخست وزیر عراق وارد مشهد شد

نخست وزیر عراق به منظور زیارت بارگاه نورانی امام رضا(ع) در نخستین ساعات بامداد دوشنبه وارد مشهد شد.سین:نخست وزیر عراق در ادامه سفر یکروزه خود به کشورمان، در نخستین ساعات بامداد امروز با استقبال استاندار خراسان رضوی وارد مشهد شد.

هواپیمای حامل مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و هیات عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی همراه وی، حدود ساعت سه بامداد در فرودگاه  شهید هاشمی‌نژاد مشهد به زمین نشست و پس از مراسم استقبال رسمی توسط استاندار خراسان رضوی، الکاظمی بلافاصله به زیارت امام رضا (ع) رفت.

الکاظمی پس از قرائت زیارتنامه و اقامه نماز در جوار مضجع شریف رضوی، در مراسم ضیافت شام مهمانسرای حضرت رضا(ع) شرکت نمود و ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح از فرودگاه مشهد عازم بغداد شد.

مصطفی الکاظمی که در چارچوب یک سفر رسمی دوجانبه و به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های کشورمان به ایران سفر کرده است با استقبال علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، وارد تهران شد.

نخست وزیر عراق در این سفر با مقامات کشورمان درباره مسایل مورد علاقه دوجانبه و بین المللی گفت‌وگو کردند.

گفته شده مصطفی الکاظمی و هیئت همراه پس از تشرف به حرم مطهر و زیارت بارگاه منور رضوی، کشورمان را ترک خواهد کرد.

گفتنی است؛ نخست وزیر عراق روز گذشته  در دیدار با معاون اول رئیس جمهور اظهار کرده بود: ایجاد زیرساختها، می‌تواند به تحقق رویای بزرگراه مشهد - کربلا و نجف بینجامد، تلاش میکنیم به تعهدات خود در برابر ایران پایبند باشیم، عراق نیازمند خرید گاز و برق ایران بوده و درهای عراق بر روی شرکتهای ایرانی باز است.

مصطفی الکاظمی در این دیدار همچنین با اشاره به افزایش سهمیه زائران ایرانی در اربعین گفته بود: تعداد سهمیه زائران ایرانی در اربعین ۶۰ هزار نفر است اما باتوجه به اشتیاق مردم ایران، این تعداد را اضافه خواهیم کرد و تسهیلات مناسبی برای ورود آنها درنظر خواهیم گرفت.
نظر شما