کد خبر: 000002453
تاریخ انتشار: 1400-06-22

مشهد میزبان هشتمین کنگره بین‌المللی اربعین

هشتمین کنگره بین‌المللی اربعین از بیست و چهارم شهریور به مدت سه روز در مشهد برگزار می‌شود.سین:دبیر ستاد علمی معرفتی اربعین با بیان این مطلب افزود: هشتمین کنگره بین‌المللی اربعین با محوریت اربعین، امت و تمدن اسلامی برگزار می‌شود. اصفهانیان اظهار کرد: این کنگره سعی دارد تا به عنوان موکبی علمی پدیده اربعین را مورد توجه و بررسی قرار دهد تا به اربعین به عنوان پدیده‌ای عظیم و انسجام‌بخش شیعی از زوایای مختلف پرداخته شود.

محمدی، مسئول ستاد هشتمین کنگره مردمی اربعین نیز در خصوص برگزاری این کنگره گفت: پس از برگزاری هفت کنگره که از سال ۹۲ هرساله برگزار شدند، کنگره هشتم اربعین از ۲۴ تا ۲۶ شهریور به مدت سه روز در مجتمع فرهنگی ولایت مشهد برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: ۴۰۰ نفر از استادان و نخبگان خارجی و داخلی در این کنگره شرکت خواهند کرد که ۱۰۰ نفر از این افراد به صورت حضوری و بقیه به صورت مجازی شرکت می‌کنند. از این تعداد ۳۰ نفر میهمانان خارجی هستند که با توجه به رایزنی‌هایی که صورت گرفته در این ۳ روز در نشست‌های تخصصی حاضر خواهند بود.

محمدی همچنین بیان کرد: ویژگی که این کنگره نسبت به هفت دوره گذشته دارد این است که در کنگره هشتم از ظرفیت‌های بانوان و نقش آن‌ها در پدیده عظیم اربعین استفاده خواهد شد که این مهم برعهده حوزه علمیه الزهرا(س) است.

 

 
نظر شما