کد خبر: 000002435
تاریخ انتشار: 1400-06-21

مدیر امور طیورشهرستان فریمان خبرداد

عدم خسارت به مرغداران فریمان با اختصاص ارز دولتی

عدم خسارت به مرغداران فریمان با اختصاص ارز دولتی

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اذعان داشت: از زمان تخصیص ارز 4200 تومانی برای خرید نهاده های دامی و تأمین صد درصدی نهاده مرغداران با قاطعیت اعلام میداریم که هیچ مرغداری زیان ندیده است.سین:محمد مهدی یعقوب زاده بیان کرد: مرغداران باید تلاش کنند تحت پوشش زنجیره های تولید فعالیت کنند تا حلقه های دلالان حذف شده و سود بیشتری کسب نمایند و زنجیره ها نیز باید سعی کنند مستقل و کامل شوند تا بتوانند صادراتی را انجام دهند و خودشان سیاست گذاری ها و تصمیم گیری های صنعت طیور را بعهده بگیرند تا در مواقع ضروری منتظر تصمیمات دولتی نمانده و با کندی کار مواجه نشوند.

یعقوب زاده گفت: اگر تولید مرغ با نهاده آزاد انجام شود 65 تا 70 درصد آن را هزینه های تغذیه شامل می شود. در صورتیکه با استفاده از نهاده های دولتی این هزینه ها به 47 درصد کاهش می باید. زنجیره ها نیز موظف هستند مرغ را به نرخ روز بخرند و مازاد آن را به شرکت پشتیبانی تحویل دهند.

 وی در خصوص تأمین جوجه یکروزه نیز بیان داشت: تولید جوجه داخل استان تنها 30 درصد از نیاز استان را تأمین می کند و مابقی باید از استان های دیگر تأمین شود و همین امر مشکلاتی را در پی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریمان نیز گزارشی از روند جوجه ریزی و تولید گوشت مرغ در شهرستان ارائه داد. علی کاظمی فریمانی پس از استماع مسائل و مشکلات از زبان مرغداران با هدف رفع مشکلات موجود مصوباتی را به تصویب کمیته فنی طیور شهرستان رساند.
نظر شما