کد خبر: 000002444
تاریخ انتشار: 1400-06-21

دانشجويان جهادگر در 10 شهرستان خوزستان فعالند

شباب السما يک گروه جهادی متخصص برای خدمت به ایرانیان

شباب السما يک گروه جهادی متخصص برای خدمت به ایرانیان

گروه جهادی شباب السما بک طرح ابتکاری برای خرید اقلام مورد نیاز خانواده‌ها دارد و آن هم اینکه در طرح "دست‌های آسمانی" چنين است که شماره تلفنی به هر یک از محلات داده می شود و اگر کسی از اهالی محله نیاز به خرید داشت مي تواند با جهادگران این گروه تماس بگيرد تا خواسته هايش از طرف این بسیجیان انجام شود.الهه قهرمان - سین :  گروه شباب السما در اهواز مجموعه‌ای متشکل از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خوزستان و دانشجویانی از سایر دانشگاه‌ها است که در حوزه قرآنی، جهادی و فرهنگی فعالیت دارد. گروهي که از فعالان فرهنگی سراسر کشور دعوت کرده تا براي انجام امور به آنها بپيوندند و حالا اين گروه در 10 شهرستان خوزستان فعالیت جهادی انجام می‌دهد.

***

گروه جهادی شباب السما يکي از تخصصي ترين گروه هاست که در حوزه فرهنگ فعاليت مي کند. مجموعه اي از جهادگران تحصيل کرده که از اقصي نقاط کشور گرد هم آمده اند تا با همفکري و برنامه ريزي درست، در خدمت هموطنان باشند.

مسئول گروه جهادی شباب السما دانشگاه فرهنگیان خوزستان با بيان اينکه این گروه جهادی در ۱۰ شهرستان استان کار فرهنگی و عمرانی برگزار کرده و در شرایط کرونا در محلات خریدهای خانواده‌ها را انجام می‌دهد، مي گويد: " این گروه از دانشجویان و فعالان فرهنگی سراسر کشور و بویژه از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خوزستان و دانشجویان دانشگاه امیرالمومنین تشکیل شده است.

محمدعلی عچرشاوی که خودش حافظ قران و فعال فرهنگی است، ادامه ميدهد: "این گروه علاوه بر کار فرهنگی، در زمینه کارهای جهادی در 10 شهرستان استان فعالیت دارد. به‌ویژه در ایام ماه رمضان برای مقابله با ویروس کرونا برنامه‌های متنوعی از قبیل گندزادیی معابر و تهیه ماسک را در برنامه قرار داد تا روزه داران و نمازگزاران بتوانند به راحتي به امورات و کارهاي خود برسند."

مسئول گروه جهادی شباب السما به طرح ابتکاری این گروه برای خرید اقلام مورد نیاز خانواده‌هااشاره کرده و تصريح کرد: "در طرح "دست‌های آسمانی" چنين پيش رفتيم که شماره تلفنی به هر یک از محلات داده بودیم و اگر کسی از اهالی محله نیاز به خرید داشت مي توانست با ما تماس بگيرد تا خواسته هايش از طرف جهادگران گروه انجام شود."

وي به کارهاي فرهنگي گروه نيز اشاره کرده و افزود: "در زمینه فعالیت قرآنی کارهای خیلی خوبی انجام شده که خداروشکر استقبال خوبی از اين کار شد. آموزش قرآن در فضای مجازی در پیام رسان‌های مختلف، تولید محتوا و قرائت قران به شکل تجوید، صوت، لحن، حفظ قرآن با برنامه ریزی صحیح  و منظم در حال انجام است."

عچرشاوی با اشاره به همکاری دفتر نهاد رهبری دانشگاه در برگزاری مراسمات قرانی گفت: "در تمام طول مدت انجام اين کار هم از طرف مردم و هم از طرف سازمان ها و نهادها استقبال و حمايت خوبي داشتيم اما در ماه مبارک رمضان پخش زنده هر روز یک جزء قرآن کریم بصورت ارتباط زنده از طریق فضای مجازی (Live) همراه با سخنرانی کوتاه اساتید و روحانیون حوزوی و دانشگاهی را داشتیم. در این سخنرانی در مورد جزء تلاوت شده نکاتی مطرح می‌شد. در پایان نيز مسابقه قرآنی داشتيم."

این فعال فرهنگی ادامه داد: "بعد از آن و در ایام ماه محرم الحرام با تاکید بر ثقلین یعنی قرآن و عترت در هیات ها و مراسمات اقدام به کرسی تلاوت توسط قاریان بین المللی برگزار شد. در پایان نیز مسابقه تدبر در قرآن هم بین حضار و هم در فضای مجازی انجام شد."

وی به اجرای برنامه‌های قرآنی در مسجد الغدیر اهواز و حسینیه ثارالله اهواز و پخش زنده از صفحه شباب السماء و از شبکه خوزستان اشاره کرده و گفت: "در این برنامه قرانی اساتید کشوری مانند حاج قاسم مقدمی مداح اهل بیت حاج صادق آهنگران و حجت‌الاسلام حسن‌زاده و سایر اساتید حضور داشتند."

مسئول کانون قران و عترت دانشگاه فرهنگیان حضرت رسول اکرم (ص) اهواز با اشاره به تشکیل تیم محتوای با حضور دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: "به درخواست دوستان مخاطبان و دانشجویان برنامه درس اخلاق حجت الاسلام موسوی فر نماینده ولی فقیه در استان به صورت زنده برای مخاطبان پخش می شود و این تیم برنامه های زیادی را طراحی کرده که نیاز به حمایت دانشگاه و سایر مسئولان استانی دارد."

 
نظر شما