کد خبر: 000001578
تاریخ انتشار: 1 هفته قبل

تفاهم‌نامه ساخت هشت هزار و ۱۰۰ واحد طرح اقدام ملی شهر اراک مبادله شد

تفاهم‌نامه ساخت هشت هزار و ۱۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن با حضور مسئولان استانی و محلی در اراک مبادله شد.تفاهم‌نامه ساخت هشت هزار و ۱۰۰ واحد طرح اقدام ملی شهر اراک مبادله شد

سین:تفاهم‌نامه ساخت هشت هزار و ۱۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن با حضور مسئولان استانی و محلی در اراک مبادله شد.

استاندار مرکزی در این آیین گفت: ساخت هشت هزار و ۱۰۰ واحد اقدام ملی مسکن در استان مرکزی، بزرگ‌ترین طرح مسکن‌سازی فعال در کشور است که در پایان دولت تدبیر و امید و در راستای تامین و ساخت مسکن برای متقاضیان فاقد مسکن، با تعامل و همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان، اداره کل اوقاف و امور خیریه و همچنین استانداری و با موافقت وزیر راه و شهرسازی از روز جاری کلید خورده‌ است.
سید «علی آقازاده» افزود : ساخت طرح ماندگار، علاوه بر سهمیه ابلاغی وزارت متبوع در کنار ۱۵ هزار واحد مسکونی دیگر استان است که از ابتدای انقلاب تاکنون از بزرگترین طرح‌های مسکونی است که در بازه زمانی ۲۴ ماهه در کشور ساخته می‌شود.
وی تاکید کرد: سهم استان مرکزی از این طرح ساخت ۲۲ هزار واحد مسکونی است که ۱۲ هزار واحد آن در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران باید ساخته شود و  ۹ هزار واحد مسکونی دیگر نیز در شهرهای استان هدفگذاری شده است.
 احمد مرزبان افزود: با تعامل و همکاری مسئولان  در استان مرکزی فراتر از سهمیه ابلاغی و بر اساس نیاز و تقاضای مردم زمین تامین شده و اجرای تمام طرح های مسکونی در سطح استان آغاز  و در حال انجام است.
وی اظهار داشت: عملیات اجرایی ۵۳۰ واحد مسکونی سهمیه کمیته امداد  و ۱۰ هزار واحد مسکونی دیگر اکنون در استان آغاز شده است.
مرزبان ادامه داد: در بازنگری طرح جامع اراک، ۷۰ هکتار زمین با مالکیت اداره کل اوقاف به محدوده شهری اراک الحاق شده است ، مشروط بر اینکه برای ساخت و ساز در قالب طرح اقدام ملی مسکن انجام شود  با اجرای این طرح بزرگ‌ترین کارگاه مسکن سازی در کشور کلید می‌خورد.

وی با بیان اینکه بیشترین درخواست متقاضیان مسکن ملی در اراک است، گفت: در طرح ۲۴ هکتاری انتهای هپکو سه هزار و ۴۰ واحد در حال ساخت مربوط به اقدام ملی مسکن، بخشی مربوط به وزارت دفاع و نیروی انتظامی است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی ادامه داد: ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی دیگر در شهرک کوثر اراک از سوی بنیاد مسکن و ساخت ۲۷۰ واحد در طرح بازآفرینی شهری در حال انجام است و ساخت ۱۰ هزار واحد دیگر نیز در استان عملیاتی شده است.
مرزبان تصریح کرد: سهمیه ابلاغی سکونتگاه‌های غیررسمی در شهر ساوه ۳۶۰ واحد بود که اکنون عملیات اجرایی ۲ هزار واحد مسکونی در این شهر آغاز شده و این در حالی است که کل واجدان شرایط مسکن ملی در ساوه ۲ هزار و ۲۰۰ نفر است.
وی عنوان کرد: بزرگترین طرح ماندگار حدفاصل دانشگاه پیام نور تا حوزه علمیه خاتم الانبیا اراک است که هشت هزار و ۱۰۰ واحد بر اساس مصوبه شورای مسکن عملیات اجرایی و آماده سازی آن به پیمانکار واگذار شده و در روزهای آتی عملیات اجرایی آن کلید می‌خورد.
نظر شما