کد خبر: 000001742
تاریخ انتشار: 1400-04-12

برخی رسانه‌ها قدرت مطالبه گری در ارتباط با رفع فساد را ندارند

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه برخی رسانه‌ها وقتی خبر فساد را می‌شنوند جرأت انتشار آن را ندارند افشاگری کنند گفت:بر این اعتقادیم که باید از حقوق مردم چه در دولت اصلاح طلب و چه اصولگرا دفاع کنیم.به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار پایگاه خبری سین  اصفهان،نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصفهان نقاطی محرومی دارد که در سیستان نیز وجود ندارد اما متأسفانه آمار اشتباهی از سوی مسئولان در ارتباط با نقاط مختلف استان به پایتخت می‌رود.

 وی که با محوریت شبکه سازی و هم افزایی هسته‌های مطالبه‌گری و بررسی نظام مسائل استان برگزار شد، اظهار داشت: مطالبه گران باید بازوی دادستان باشند و به وی در امر مبارزه با فساد کمک کنند.

موسوی لارگانی اذعان داشت: برای مطالبه گران هر استان باید بودجه‌ای مشخص شود تا برای خبررسانی مشکلی نداشته باشند چراکه بسیاری رسانه‌ها با وجود اینکه وابسته به برخی نهادهای نظارتی و امنیتی هستند به جای دفاع از حق آن را کتمان می‌کنند و به دلیل اینکه بودجه دریافت کردند قدرت مطالبه‌گری ندارند.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جایگاه استان اصفهان در دریافت بودجه ابراز داشت: میزان این بودجه نسبت به محرومیت‌ها و کمبودهای اصفهان بسیار اندک است؛ در طول سال‌های گذشته از بودجه پنج هزار میلیارد تومانی برای راه‌های روستایی و آب و غیره و محرومیت زدایی تنها ۲۱ میلیارد تومان به اصفهان رسیده است.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه استان اصفهان بر اساس سرشماری سال ۹۵ پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر جمعیت داشته است، گفت: استانی که یک دوم ما جمعیت دارد، ۴۰ برابر اصفهان بودجه دریافت کردند که این امر به گزارشات خود استان ما برمی‌گردد و البته اختصاص به دوره فعلی نیز ندارد.

وی اضافه کرد: به طور مثال مطابق آماری که مسئولان به کشور ارائه دادند ۱۰۰ درصد راه‌های روستایی استان اصفهان آسفالت است و ۹۷ درصد روستاهای ما از آب آشامیدنی سالم برخوردارند و این در حالی است که آمار اراده شده توسط مسئولان سیستان در ارتباط با راه‌های روستایی ۱۵ درصد است.

موسوی با تاکید بر اینکه فلاورجان موزائیک کلان‌شهر اصفهان است، گفت: در استان اصفهان کوچه خیابان‌هایی وجود دارد که در سیستان هم نیست، منظور ما «هفتون» و «زینبیه» نیست بلکه دیگر نقاط بسیار محروم در دل خود شهر اصفهان است اما آمار اشتباهی توسط برخی مسئولان به پایتخت می‌رود و مدیر ما برای نشان‌دادن اینکه در کشور اول است آمار غلط ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: از سویی زمانی که وزیری به اصفهان می‌آید با ماشین شیشه دودی به هتل عباسی می‌رود و گشتی در چهارباغ می‌زند و در ذهنش این مکان با جاهای دیگر مقایسه می‌کند و طبیعی است که هرگز نقاط محروم اصفهان را نمی‌شناسد.

موسوی با تصریح بر این نکته بسیاری پروژه‌های افتتاحیه در اصفهان از جیب خود مردم است اما به اسم مسئولان تمام می‌شود و مدیران ما برای ارتقای جایگاه خود گزارش غلط به تهران می‌دهند، گفت: اگر این وضعیت ادامه یابد باید از اصفهان مهاجرت کنیم که به ۱۵ سال دیگر نیز نمی‌رسد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه کمبود آب در اصفهان به دلیل سوءمدیریت است و نه خشکسالی است، گفت: زمین‌های کشاورزی هم سطح در اصفهان آب نمی‌خورد او آن را پمپاژ ۷۰۰ کیلومتر بالای کوه می‌کنم

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب در سمیرم و ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب نیز در فریدون شهرداریم و باید سد بزنیم و ا آن استفاده کنیم اما با سو ء مدیریت مدیران هر ساله آنها را از دست می‌دهیم.

 

 

 
نظر شما