کد خبر: 000001567
تاریخ انتشار: 2 هفته قبل

اعطای وام ۶۰ میلیون تومانی به دانشجویان نیازمند استان مرکزی

 معاون فرهنگی کمیته امداد استان مرکزی از آمادگی این نهاد برای پرداخت وام بدون بهره 60میلیون تومانی به دانشجویان زیر پوشش خبر داد.اعطای وام ۶۰ میلیون تومانی به دانشجویان نیازمند استان مرکزی

 سین: معاون فرهنگی کمیته امداد استان مرکزی از آمادگی این نهاد برای پرداخت وام بدون بهره ۶۰ میلیون تومانی به دانشجویان زیرپوشش خبر داد

احمد بوالحسنی معاون فرهنگی کمیته امداد استان مرکزی اظهار کرد: کمیته امداد ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجو زیر پوشش دارد که ۸۰۰ نفر آنان زیر پوشش تمامی خدمات و یک هزار و ۳۰۰ نفر زیر پوشش تحصیلی هستند.

وی با بیان اینکه کمک به ادامه تحصیل و حمایت مالی از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند از اقدامات حوزه فرهنگی است، گفت: بسترسازی فرهنگی با هدف توانمندسازی خانواده‌های زیر حمایت انجام می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: حوزه فرهنگی کمیته امداد در استان مرکزی به دانشجویان زیر پوشش وام پرداخت می‌کند به همین منظور یک میلیارد ریال اعتبار برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به دانشجویان نیازمند حمایت استان در خرداد ماه سالجاری تأمین شده است.

وی ادامه داد: سقف وام برای هر دانشجو ۶۰ میلیون تومان است که تمامی دانشجویان در هر مقطع تحصیلی می‌توانند از این وام در دوره تحصیل خود استفاده کنند.

بوالحسنی ادامه داد: این وام توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در قالب اقساط ۶۰ ماهه بدون بهره ارائه می‌شود که هر چقدر مبلغ وام کمتر باشد میزان اقساط آن کمتر خواهد بود.

وی ادامه داد: این وام برای دانشجویان دوره روزانه نیست و اولویت با دانشجویان ممتاز دانشجویان دوره شبانه، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و غیره است و در خانواده‌هایی زیر پوشش که چند دانشجویی هستند به شرط تأمین منابع، تمامی دانشجویان آن خانواده می‌توانند وام مستقل بگیرد.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان در پایان گفت: دانشجویان زیر پوشش برای ارائه درخواست و تشکیل پرونده می‌توانند به حوزه فرهنگی در ادارات مستقر در شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

 
نظر شما